Jaką prostownicę z jonizacją kupić? 4


Jaką prostownicę z jonizacją kupić?
Ocena: 4.5
6 głos[ów]

Najlepsza prostownica z jonizacją

Coraz częściej słyszymy o prostownicach z funkcją jonizacji. Jednak czym właściwie jest ta technologia i jaki ma ona wpływ na nasze włosy? W poniższym artykule dowiesz się na czym polega jonizacja, a także zapoznasz się z rankingiem najlepszych prostownic z jonizacją.

Jonizacja jest to bowiem zabieg, który zapobiega przesuszaniu i niszczeniu struktury włosów podczas prostowania. Prostownice z jonizacją gwarantują gładkość, zdrowie i zapewniają naturalne nawilżenie naszych włosów. Urządzenie zostało skonstruowane w taki sposób, że podczas swojej pracy wytwarza jony ujemne, działające na powierzchnię włosa w taki sposób, że zamykają one jego łuskę. Używanie prostownic z jonizacją zalecane jest w przypadku włosów, które często poddawane są farbowaniu. Dlaczego? Dlatego, iż jony ujemne działając na łuskę włosa skutecznie ją zamykają, kolor utrzymuje się znacznie dłużej, a włosy są bardziej błyszczące i nie elektryzują się.

Najlepsze modele

Ranking Produkt Producent Cena
1 Rowenta SF7460 Rowenta Sprawdź cenę

Pozytywne efekty działania prostownicy z jonizacją zauważalne są już z pierwszym jej użyciem. Wiele kobiet sądzi, że częste poddawanie włosów wysokiej temperaturze może być niebezpieczne dla zdrowia włosa – owszem, jeśli używamy starego sprzętu. Nowoczesne technologie w które wyposażone są współczesne prostownice nie dość, że odżywiają nasze włosy, to na dodatek działają na nie kojąco. Dzięki funkcji chociażby jonizacji, nasze włosy nie wymagają dodatkowych zabiegów regeneracyjnych.

Na co zwrócić uwagę kupując prostownicę z jonizacją?

Najważniejsze są oczywiście płytki, jakie posiada prostownica. Ważną rolę pełni tutaj bowiem jakość materiałów, które użyte zostały do ich stworzenia – im płytki gładsze, tym lepsze. Najczęściej wybieranymi przez producentów są płytki ceramiczne, które są wyjątkowo gładkie i równomiernie rozprowadzają temperaturę po całej swojej powierzchni. Drugim materiałem najczęściej stosowanym w prostownicach z jonizacją jest powłoka ceramiczno-keratynowa. Charakteryzuje się ona tym, że prócz zalet powłoki ceramicznej, dodatkowo wydziela naturalną dla włosa kreatyninę, odbudowując je.

Przydatnymi funkcjami, które powinna posiadać prostownica z jonizacją są między innymi obrotowy przewód, który z pewnością ułatwi naszą pracę oraz regulację temperatury, która pozwoli na dobranie odpowiedniej dla naszych włosów temperatury. Dodatkowym atutem będzie także wyłącznik bezpieczeństwa, który zapewni spokój wszystkim zapominalskim.

Ranking prostownic z jonizacją 2019 / 2020

1. Prostownica BaByliss ST389E

Remington S8590


Sprawdź cenę

BaByliss ST389E – jest to prostownica, która wyposażona została w płytki z powłoką Diamond Ceramic. Powłoka ta sprawia, że płytki prostownicy są wyjątkowo gładkie, dzięki czemu urządzenie lepiej przesuwa się po włosach i staje się bardziej odporne na wszelkie zarysowania. Dodatkowo urządzenie posiada funkcję jonizacji, chroniąc tym samym strukturę włosa i zapobiegając ich przesuszaniu i elektryzowaniu się. Dodatkowym atutem jest wyjątkowo nowoczesny design urządzenia i wbudowany grzebień. Za pomocą grzebienia podzielimy włosy na równe kosmyki, co z pewnością ułatwi prostowanie.

Prostownica z jonizacją BaByliss ST389E jest wyposażona w technologię i-Temperature. Oznacza to, że urządzenie bardzo szybko osiąga pełną gotowość do pracy i równomiernie rozprowadza temperaturę po całej powierzchni płytek. Prostownica BaByliss ST389E może być używana również na włosach wilgotnych. Dodatkowym atutem tego modelu jest wbudowany wyświetlacz LCD i możliwość regulacji temperatury aż na sześciu poziomach. Prostownica posiada także dwa tryby ustawienia temperatury – intensywny i ochronny. Urządzenie ma zaokrąglone kształty, dzięki czemu idealnie sprawdzi się też jako prostownica do loków.

Prostownica BaByliss ST389E jest to urządzenie, które zostało zaprojektowane i stworzone w oparciu o nowoczesne technologie. Posiada ona super gładką powierzchnię płytek, dzięki specjalnej powłoce Diamond Ceramic. Dzięki technologii jonizacji, nasze włosy pozostają piękne i gładkie, i nie elektryzują się.

Dodatkową funkcją, jaką posiada model ST389E jest wbudowany grzebień, który znajduje się tuż przy płytkach. Dzięki temu prostowane kosmyki nie „uciekają” na boki i nie plączą się. Prostownica posiada zaawansowany system grzejny, który sprawia, że urządzenie nagrzewa się do maksymalnej temperatury i utrzymuje ją. Do dyspozycji mamy dwa tryby ustawienia temperatury – ochronny (140-160 stopni) oraz intensywny (220-235 stopni).

2. Prostownica Philips ProCare Keratin HP8361

Prostownica Philips ProCare Keratin HP8361

Philips ProCare Keratin HP8361 – prostownica wyposażona została w płytki pokryte powłoką keratynową. Powłoka ta zapewni naszym włosom ochronę i sprawi, że staną się one odbudowane. Płytki dodatkowo wyposażono w delikatne wibracje, które równomiernie rozprowadzają kosmyki na płytkach. Prostownica posiada funkcję jonizacji, dzięki czemu włosy stają się lśniące i zdrowe.

Prostownica Philips ProCare Keratin HP8361 posiada wskaźnik gotowości do pracy i nagrzewa się w zaledwie 30 sekund. Dodatkowym atutem tego modelu są wyłączniki bezpieczeństwa, które automatycznie odcinają urządzenie po określonym czasie. Urządzenie posiada czytelny wyświetlacz LCD, regulację temperatury i obrotowy kabel. Do każdej prostownicy Philips ProCare Keratin HP8361 dołączone zostało termoodporne etui, które umożliwia schowanie urządzenia zaraz po użyciu.

 

3. Prostownica Rowenta CF6430

Prostownica Rowenta CF6430

Rowenta CF6430 – urządzenie wyposażone zostało w płytki grzewcze powleczone stopem krzemu i miedzi, dzięki czemu temperatura jest równomiernie rozprowadzana po całej ich powierzchni. Płytki mają szerokość 2,5 cm i zaokrąglone kształty, dzięki czemu urządzenia możemy użyć także jako lokówki czy falownicy. Prostownica Rowenta Respectissim 7/7 SF7420 posiada Pro Curling System, który umożliwia nam zakręcenie pięknych loków.

Dzięki obrotowemu kablowi, urządzenie staje się jeszcze bardziej precyzyjne – podczas prostowania czy kręcenia włosów kabel nie plącze się i nie utrudnia pracy. Dodatkowym atutem jest szybkie nagrzewanie się urządzenia (około 30 sekund) i wbudowana możliwość regulacji temperatury. Wszystkie wybrane opcje możemy kontrolować przy pomocy wyświetlacza LCD.

Prostownica Rowenta CF6430 posiada funkcję ochrony włosów Respect. Oznacza to, że możemy poddawać nasze włosy stylizacji na niższych poziomach temperatury, a uzyskamy taki sam efekt jak przy użyciu wyższych temperatur. Dzięki funkcji ochrony włosów Respect mamy pewność, ze nasze włosy nie są narażone na przegrzanie, niszczenie i łamanie się.

Funkcja jonizacji, w którą została wyposażona prostownica Rowenta Respectissim 7/7 SF7420 sprawia, że nasze włosy stają się zdrowe, lśniące i idealnie wygładzone. Dodatkowym atutem jest to, że prostownica nie szarpie i nie wyrywa włosów, a prostowanie jest perfekcyjne już przy 130 stopniach.

4. Prostownica BaByliss PRO Elipsis 3000 (BAB3000E)

Prostownica BaByliss PRO Elipsis 3000

Prostownica BaByliss PRO Elipsis 3000, jest to urządzenie dwufunkcyjne. Posiada ona bowiem zaokrąglone płytki, które oprócz prostowania pozwalają także na kręceni loków. Urządzenie wyposażone zostało w ceramiczne płytki, które nagrzewają się do maksymalnej temperatury w błyskawicznym tempie.

Dodatkowo prostownica BaByliss PRO Elipsis 3000, wyposażona została w generator jonów ujemnych, który sprawia, że włosy stają się delikatniejsze. W urządzeniu zastosowana została nowoczesna technologia EP Technology 5.0, dzięki której płytki są nawet do 3x gładsze co sprawia, że włosy są równomiernie rozprowadzane i łatwiej ślizgają się po powierzchni płytek. Dodatkowym atutem urządzenia jest regulacja temperatury aż na pięciu poziomach (150-230 stopni).

5. Prostownica Remington S3500

Prostownica Remington S3500

Remington S3500


Sprawdź cenę

Prostownica Remington S3500 jest to urządzenie, które zostało wyposażone w ceramiczne płytki pokryte turmaliną. Zastosowana tutaj powłoka turmalinowa podczas zabiegu prosowania włosów uwalnia jony ujemne, które zapobiegają niszczeniu i elektryzowaniu się włosów. Dzięki temu nasze włosy stają się gładsze i bardziej lśniące.

Model S3500 posiada także profesjonalny system grzejny, który odpowiada za nagrzanie płytek do maksymalnej temperatury w zaledwie 15 sekund. Dodatkowym atutem tej prostownicy jest możliwość regulacji temperatury na siedmiu poziomach (150-230 stopni), co sprawia, że może być ona stosowana nawet na najbardziej wymagających włosach. Urządzenie posiada również automatyczne wyłączanie po 60 minutach oraz blokadę chroniącą przed przypadkową zmianą ustawionej temperatury.

6. Prostownica BaByliss BAB2091E

Prostownica BaByliss BAB2091E

Prostownica BaByliss BAB2091E jest to profesjonalne urządzenie, które idealnie nadaje się do stylizacji zarówno cienkich, jak i grubych włosów. Płytki zostały wykonane z różnych stopów metali, a dzięki zastosowanej technologii EP Technology 5.0, powierzchnia płytek jest bardziej odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia i zarysowania. Ciepło jest równomiernie rozprowadzane na powierzchni, dzięki czemu struktura włosa nie jest narażona na uszkodzenia.

Model BAB2091E wyposażony został w technologię jonową, która znacznie poprawia kondycję włosów. Jony ujemne wytwarzane przez płytki pod wpływem ciepła, neutralizują bowiem naładowanie dodatnie, które powodują elektryzowanie się włosów. Dzięki temu włosy nie puszą się i są bardziej wygładzone. W tym urządzeniu mamy także do czynienia z cyfrową regulacją temperatury, szybkim tempem nagrzewania oraz długim przewodem zasilającym, który znacznie ułatwia pracę na włosach.

7. Prostownica Bosch PHS 5263

Prostownica Bosch PHS 5263

Prostownica Bosch PHS 5263 jest to urządzenie z serii BrilliantCare Quattro. Anodyzowane płytki prostownicy od Boscha, równomiernie rozprowadzają ciepło, dzięki czemu włosy nie niszczą się. To urządzenie oferuje regulację temperatury na 3 poziomach, a jej maksymalna wartość sięga 200 stopni. Zastosowana tutaj technologia Quattro-Ion zapewnia mniej uszkodzeń podczas zabiegów prostowania oraz gwarantuje łatwość rozczesywania i elastyczność włosów.

Model PHS 5263 dodatkowo posiada obrotowy kabel ułatwiający pracę, a także czerwoną lampkę LED, która informuje o gotowości urządzenia do pracy. Dodatkowym atutem jest stosunkowo krótki czas nagrzewania do maksymalnej temperatury.

8. Prostownica Philips HP 8345

Prostownica Philips HP 8345

Philips HP 8345 jest to profesjonalne urządzenie do stylizacji włosów. Zostało wyposażone w profilowane ceramiczne płytki, które podczas zabiegu prostowania, pod wpływem wysokiej temperatury uwalniają jony ujemne. Proces jonizacji wygładza łuski włosa i zapobiega ich elektryzowaniu się. Profilowane płytki dają także możliwość tworzenia delikatnych loków i fal.

Model HP 8345 został przystosowany do szybkiego użycia. Prostownica nagrzewa się bowiem w zaledwie 30 sekund do maksymalnej temperatury. Temperatura jest regulowana, a jej maksymalna wartość wynosi 230 stopni. Urządzenie wyłączy się automatycznie po 1 godzinie spoczynku, dzięki systemowi zabezpieczającemu. Prosownica marki Philips została wyposażona w system zamykania, który daje możliwość łatwego i szybkiego spakowania, a także chroni przed uszkodzeniami.

9. Prostownica Braun ES3 – Satin Hair Colour

Braun ES3 – Satin Hair Colour

Seria Satin Hair Colour została stworzona głównie na potrzeby włosów farbowanych. Model prostownicy Braun ES3 został wyposażony w innowacyjny system dopasowywania temperatury do struktury włosów. Wystarczy wybrać odpowiednią dla siebie opcję (włosy cienkie, grube lub normalne), a temperatura dopasuje się sama. Dzięki temu mamy pewność, że struktura włosa nie zostanie naruszona, a kolor pozostanie niezmieniony.

Funkcja jonizacji, którą posiada prostownica od Braun, zapobiega puszeniu i elektryzowaniu się włosów. Urządzenie posiada dodatkowy przycisk, który natychmiast po naciśnięciu podnosi temperaturę o 20 stopni, by ekspresowo poskromić niesforne kosmyki. Temperatura jest regulowana aż na 15 poziomach w zakresie 130-200 stopni. Urządzenie automatycznie wyłączy się po 30 minutach bezczynności. Obudowa została stworzona tak, by zawsze pozostawała chłodna. 


Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 opinie do “Jaką prostownicę z jonizacją kupić?

  • katarzyna

    można powiedzieć, że codziennie prostuje sobie włosy i nie ukrywam, że trochę mi się zniszczyły, byłam zmuszona kupić prostownice z jonizacją i teraz dopiero moje włosy odżyły. krąży wiele różnych opinii na temat tych prostownic byłam do nich sceptycznie nastawiona, ale mogę je polecić każdej kobiecie która ma zniszczone włosy

  • Majka

    Prostownica ceramiczna z jonizacją to najlepszy wybór jaki tylko może być. Osobiście mam model Remington Pro-Ion S7710 i nie zamienię jej na żadną inną 🙂