Najlepsza prostownica do loków – jaką wybrać? 4


Najlepsza prostownica do loków – jaką wybrać?
Ocena: 4.7
6 głos[ów]

W ostatnim czasie prostownice do włosów stały się jednymi z urządzeń, które są niemal niezbędne w kobiecej łazience. Jest to bowiem urządzenie do prostowania włosów, wykorzystujące zwykle 2 płytki grzewcze. Jednak postęp technologiczny nie ominął prostownic, gdyż jak się okazuje coraz częściej prócz podstawowej funkcji prostowania, urządzenia zdolne są także do kręcenia włosów. Prostownice do włosów z funkcją ich kręcenia znacznie różnią się od zwykłych nie tylko ceną, ale także materiałami z których zostały wykonane, wielkością i funkcjami jakie oferują. Jednak główną cechą prostownic do loków powinna być nie tylko łatwość obsługi, ale także funkcje chroniące włosy przed zniszczeniem.

Płytki grzewcze

Płytki grzewcze są tym elementem prostownicy, który ma największy kontakt z naszymi włosami. To właśnie one decydują o tym, czy nasze włosy będą piękne i lśniące, czy też pozbawione blasku i łamliwe. Płytki ceramiczne są obecnie najczęściej spotykane w prostownicach. Charakteryzują się bowiem tym, że nagrzewają się one na całej powierzchni i poddają nasze włosy równomiernemu działaniu temperatury. Drugim materiałem najczęściej używanym do produkcji płytek jest tytan. Płytki tytanowe są mniej podatne na z niszczenia i są bardziej odporne na zużycia niż płytki ceramiczne. Trzecie miejsce zajmują płytki teflonowe i lustrzane oraz turmalinowe, posiadające funkcję jonizacji. Prostownice do loków zwykle wykorzystują materiały łączone.

Najlepsze modele

Ranking Produkt Producent Cena
1 Remington S6500 Remington Sprawdź cenę
2 BaByliss C260E BaByliss Sprawdź cenę

Odpowiednia temperatura

Temperatura – jaka jest odpowiednia dla naszych włosów? Jest to bardzo dobre pytanie, które warto zadać sobie przed zakupem prostownicy. Wiadomo, że każde włosy są inne – mają inną strukturę i wymagają innej pielęgnacji, dlatego temperatura jakiej używamy do ich stylizacji powinna być odpowiednio dobrana. Prostownice, które obecnie znajdują się na rynku dysponują temperaturami 50-250 stopni. Włosy cienkie i słabe należy chronić przed przegrzaniem, dlatego w takim przypadku warto zdecydować się na urządzenie z funkcją blokady temperatury. Zakres odpowiedni dla włosów cienkich to 100-180 stopni. Jeśli urządzenie używane będzie do stylizacji włosów grubszych, warto nagrzać je do temperatury 200 stopni.

Prostownica do loków – jak jej używać?

Jeśli nie wiesz, jak używać prostownicy do loków i na czym skupić się przy jej wyborze, powinieneś to przeczytać. Jeśli urządzenie używane będzie do stylizacji włosów krótkich, warto wybrać prostownicę o szerokich płytkach. Jeśli mamy długie włosy, idealnym rozwiązaniem będą płytki wąskie. Niektóre modele wyposażone zostały w ruchome płytki, dzięki czemu lepiej przylegają do kosmyków.
Prostownice do loków delikatnie różnią się wyglądem od zwykłych prostownic. Posiadają one bowiem zaokrąglone kształty, a ich wierzch się nagrzewa by precyzyjniej zakręcić loki. Niektóre modele prostownic do loków posiadają także zmienne nakładki, które pozwalają na uzyskanie różnej wielkości loków. Jak kręcić? Końcówkę kosmyka wystarczy chwycić prostownicą i zawinąć ku górze.

Na co zwrócić uwagę przy kupnie prostownicy do loków?

Bardzo ważnym elementem, na który warto zwrócić uwagę przy kupnie jest to, czy urządzenie posiada obrotowy kabel. Ta funkcja pozwoli bowiem na sprawniejsze manipulowanie urządzeniem, ułatwiając naszą prace. Obrotowy kabel jest praktycznie niezbędny w przypadku kręcenia włosów, gdyż podczas tej czynności wykonujemy ruchy obrotowe urządzeniem.

Drugą rzeczą na którą warto zwrócić uwagę jest mata lub etui, które będzie odporne na wysoką temperaturę. Dzięki temu możemy odłożyć nagrzane urządzenie, by obiema rękoma przygotować kolejne kosmyki do stylizacji. Jeśli jesteśmy zapominalskimi, bardzo fajną opcją będą wbudowane w urządzenie wyłączniki bezpieczeństwa. Wyłączą one prostownicę po pewnym czasie, jeśli kompletnie o tym zapomnimy.

Prostownice do loków – ranking 2019 / 2020

1. Prostownica Remington Sleek & Curl 6500

Prostownica Remington Sleek & Curl 6500

Remington S6500


Sprawdź cenę

Remington Sleek & Curl 6500 – prostownica do loków charakteryzująca się płytkami ceramicznymi z powłoką z perłami. Dzięki takiemu połączeniu uzyskano efekt równomiernego rozprowadzania ciepła na powierzchni płytek i wyciągnięto z nich niezwykłą gładkość. Prostownicę do loków Remington Sleek & Curl 6500 charakteryzuje także szybkość nagrzewania. Urządzenie jest bowiem gotowe do pracy już po 10 sekundach. Dodatkowym atutem jest tutaj wspomniana wcześniej blokada temperatury.

Prostownica wyposażona została w ruchome płytki, dzięki czemu lepiej przylegają one do włosów i nadają perfekcyjny kształt naszym lokom. Model ma także zaokrąglone brzegi i nagrzewający się czubek, co pozwala na bardziej precyzyjne kręcenie. Prostownica do loków Remington Sleek & Curl 6500, wyposażona została dodatkowo w czytelny wyświetlacz LCD, a zakres temperatur jakimi dysponuje to 150-230 stopni.

Przy zakupie tego modelu dodatkowo otrzymamy funkcjonalne etui i matę, które z pewnością poprawiają komfort użytkowania urządzenia. To funkcjonalne urządzenie posiada obrotowy kabel i charakteryzuje się niezwykłą lekkością, co zdecydowanie ułatwia naszą pracę.

2. Prostownica BaByliss C260E

Prostownica BaByliss C260E

BaByliss C260E


Sprawdź cenę

Prostownica BaByliss C260E – jest to urządzenie, za pomocą którego uzyskamy efekt fal. Użycie urządzenia bardzo zbliżone jest to do użycia prostownicy, jednak wyglądem przypomina podwójną lokówkę. Płytki urządzenia wykonane zostały z połączenia tytanu i ceramiki, dzięki czemu ciepło rozprowadzane jest równomiernie po całej ich powierzchni i jednocześnie płytka staje się bardziej odporna na wszelkie uszkodzenia i zarysowania.

Urządzenie wyposażone zostało także w obrotowy kabel, co znacznie ułatwia pracę. Model BaByliss C260E wyposażony został także w funkcję szybkiego nagrzewania i możliwość regulacji temperatury na 3 poziomach. Przy kupnie tego modelu otrzymamy także matę odporną na temperaturę, dzięki którą spokojnie możemy odłożyć nagrzane urządzenie, bez obawy o meble. Dodatkowym atutem falownicy jest końcówka z izolacją, która zadba o bezpieczeństwo naszych dłoni podczas pracy.

3. Prostownica Rowenta SF4522

Prostownica Rowenta SF4522

Rowenta SF4522 – model 2 w 1, oferujący zarówno funkcję prostownicy jak i lokówki/falownicy. Ceramiczne płytki grzewcze, które posiada owe urządzenie, pozwalają na równomierne rozprowadzanie temperatury po całej ich powierzchni. Płytki mają charakterystyczny, zaokrąglony kształt, co pozwala na swobodne nakręcanie na nie włosów. Ceramiczna powłoka zapobiega także przesuszaniu, chroniąc tym samym nasze włosy przed zniszczeniem.

Prostownica Rowenta SF4522 wyposażona została w możliwość regulacji temperatury na poziomie 130-230 stopni. Produkt jest zdolny do użycia już po około 20 sekundach, gdyż posiada funkcję szybkiego nagrzewania. Urządzenie posiada również wbudowany wyświetlacz LCD, oraz obrotowy przewód ułatwiający pracę na włosach. Produkt jest niezwykle funkcjonalny, gdyż pozwala na rozmaite możliwości stylizacji każdego rodzaju włosów.


Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 opinie do “Najlepsza prostownica do loków – jaką wybrać?

  • Loki

    Zastanawiam się jak zrobić loki i fale za pomocą prostownicy. Czy potrzeba specjalnych nasadek? Czy wystarczy kupic dobry model i wszystko będzie w komplecie? Czy prostownica do loków aż tak bardzo różni się od zwykłej? Czy jest różnica w cenie? Prosze o opinie na ten temat.

  • nati

    fajnie że trafiłąm na wasza strone, długo zastanawiałam się jaką prostownica do loków kupić – wasz ranking bardzo mi w tym pomógł, padło na remington